Kviečiame į paskaitą ,,Savarankiškumas ir laisvės ribos“


Ar Jūsų vaikas ant jūsų šaukia, nemaloniai bendrauja? Gal jūsų neklauso, meluoja, o mokytis nesistengia? Ar Jūs vis dar klojate už ketvirtoką lovą? O gal Jūsų antrokas žiūri televizorių, kol tvarkote jo kambarį?
Pastebima, kad vis daugėja vaikų, kuriems nėra nubrėžtos ribos. Išmokyti savo vaiką savarankiškumo ir apibrėžti ribas vis dar galime. Kaip tai padaryti?
Savarankiškumo ugdymas prasideda nuo tada, kai vaikas išmoksta pagrindinių įgūdžių (vaikščioti, valgyti, kalbėti), t. y. apie 3 gyvenimo metus. Jau tada vaikas su tėvelių pagalba gali pradėti tvarkyti savo žaislus.
Laisvės ribos nuo mažens iki paauglystės: jos didėja ir jos gali didėti, kai vaikas sugeba elgtis tinkamai, laikytis susitarimų. Svarbiausia, kad laisvė didėtų pamažu, vaikas iš pradžių turi išmokti rinktis, ko jis nori (atsigerti vandens ar sulčių ir pan.). Negalėdamas rinktis, nesugebės tapti savarankišku, spręsdamas sudėtingesnes gyvenimiškas situacijas, tinkamai pasirinkti. Tinkamą pasirinkimą lemia tėvų auklėjimas, rodomas elgesys.

REGISTRACIJA: https://forms.gle/J8uimB6gduFJvPj48

Paskaitos metu aptarsime:
Kaip auklėti vaiką, kad jis taptų savarankiškas?
Kas yra ribos ir kam jos reikalingos?
Koks tinkamas auklėjimo būdas geriausias?
Kokių klaidų svarbu išvengti auklėjime?
Ir kiti jums rūpimi klausimai.

Paskaita orientuota į 7 – 10 metų vaikus.
Paskaitą ves psichologė Reda Narmontienė.
Paskaita skirta tik suaugusiems.

Paskaitos kaina – 10 Eur.

REGISTRACIJA: https://forms.gle/J8uimB6gduFJvPj48

Būtina išankstinė registracija. Vietų skaičius ribotas.

Daugiau informacijos: el. paštu pajuriovaldorfas@gmail.com
arba tel. + 370 654 34324.